Naše „Ahoj zóna“ aneb Adaptační proces

Prostředí mateřské školy je obrovským zdrojem inspirace pro nová poznání, objevování a komplexní rozvoj dítěte.

Dítěti ulehčíte zvykání na MŠ, pokud ho povedete k samostatnosti a zvládání sebeobsluhy. Paní učitelka Vašemu dítěti ochotně pomůže, ale Vaše dítě bude klidnější a sebejistější, pokud dokáže většinu sebeobsluhy samo (obouvat se a zouvat se, poznat si své oblečení, oblékat se a svlékat se, pít z hrníčku, používat WC, umyvadlo, kapesník atd.)

Umožněte dítěti zažívat pocit úspěchu – JÁ UŽ TO TAKÉ UMÍM SÁM !

U každého dítěte může být adaptace jiná a dopředu nelze odhadnout, jak dítě toto období bude prožívat, proto přistupujeme ke všem rodinám individuálně a s rodiči se domlouváme podle konkrétních reakcí dítěte. S laskavým přístupem a trpělivostí si nakonec zvyknou všechny děti. Rodičům doporučujeme neprodlužovat ranní loučení.

Dětem velmi pomáhá naše „AHOJ ZÓNA“ u vstupu do třídy, kde je stejné pravidlo pro všechny děti- políbit, obejmout a zamávat 🙂